Tekno Kenar

  Yeni Galaxy Note7’ler neden çok ısınıyor?

  Samsung tarafından piyasaya sunulan ve yenilenen Note 7 modellerinde yaşanan ısınma için resmi bir açıklama yapıldı.

  Yeni Galaxy Note7’ler neden çok ısınıyor?

  Samsung 2 Ağustos tarihi itibariyle piyasaya sunduğu modellerde batarya sorunları nedeniyle değişim işlemi uygularken milyonlarca kullanıcı yenilenen cihazları kullanmaya başladı. Cihazların kullanıma başlanmasıyla birlikte bataryalarının aşırı bir şekilde ısındığı görülürken konuyla ilgili pek çok şikâyet de Samsung’a iletilmeye başlandı. Son dönemlerde internette en çok konuşulan konuların başında Samsung’un yeni modellerinin fazla ısınması yer alırken eleştiri ve tepkilere karşı Samsung resmi bir açıklama yaptı.

  Samsung’tan resmî açıklama

  Samsung tarafından yapılan açıklamalardan Note 7 için yapılan testlerde herhangi bir sorun olmadığı ve bu nedenle kullanıcıların endişe duymaması gerektiği belirtildi. Telefonlarda yaşanan ısınma sorununun herhangi bir tehlike yaratmayacağından dolayı kullanıcıların ısınmayı dikkate almaması istenirken bundan sonraki süreç içerisinde Note 7 modellerinde herhangi bir problemin yaşanmayacağı tekrar garanti edildi.

  Kullanıcılar tedirgin

  Telefonlarda yüksek donanımların bulunması batarya anlamında telefonun güçlü olmasını zorunlu kılarken bu konuda yapılan seçimler nedeniyle telefonun bataryasında yüksek ısınma sıcaklıklarına ulaşıldığı tahmin ediliyor. Buna karşın yaşanan patlama olayları ve telefonların ısınmaya başlaması pek çok kullanıcıyla tedirgin ediyor ve bu nedenle önümüzdeki dönemlerde özellikle yeni bir patlama olayını gündeme getirilmesi telefonları üzerinden tartışmaların bu sefer daha hararetli bir şekilde yapılmasına neden olabilir. Bu bakımdan şu anda piyasada Note 7 üzerinden ciddi bir tedirginlik yaşanıyor.

  Yeni Galaxy Note7’ler neden çok ısınıyor? başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Yeni Galaxy Note7’ler neden çok ısınıyor? başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Yeni Galaxy Note7’ler neden çok ısınıyor? başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?