Tekno Kenar

  Yeni Google Pixelbook otomatik kapakla gelebilir

  Google’ın yeni patenti oldukça ilgi çekici. Peki, Google Pixelbook bu teknolojiyi kullanacak mı?

  Yeni Google Pixelbook otomatik kapakla gelebilir

  Laptop sektöründe sık sık yeni fikirler görmüyoruz fakat Google’ın aldığı sıradaki patent kesinlikle daha önce tanık olmadığımız türden. Teknoloji devi firmanın yeni dizüstü bilgisayarlarının kapağı kendi kendine açılıp kapanabilir.

  Google’ın yeni patenti ne işe yarayacak?

  Muhtemelen bunun sadece dikkat çekici bir özellik mi, yoksa başka faydaları olup olmadığını merak ediyorsunuzdur. Aslında patent bundan biraz daha ayrıntılı çünkü içinde yer alan sensörler aracılığıyla kullanıcının notebook ile olan ilişkisini ayırt edebiliyor. Sistem yüz tanımlama sensörlerine benzer şekilde çalışırken, kişinin yüzünü tanımlıyor ve devamlı olarak oturma pozisyonuna göre açıyı ve konumu ayarlıyor. Bu şekilde laptop en iyi bakış açısıyla kullanılmış oluyor.

  Patente göre laptop aynı zamanda otomatik açılıp kapanabiliyor ve bu kullanıcıya göre belirleniyor. Örneğin bilgisayarın başından ayrıldığınızda doğrudan kapanıyor veya kendini kilitliyor. Bu özellikle unutkan kişiler için güvenlik açısından oldukça önemli bir özellik.

  Google Pixelbook bu teknolojiyi kullanabilir

  Tabii tüm bunların sonu hiçbir yere varmayabilir de çünkü Google sadece teknolojinin patentini aldı, yani kullanacağının garantisini vermedi. Fakat sıradaki Google Pixelbook laptopta bu kapakların kullanımı da olasılıklar dahilinde.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Yeni Google Pixelbook otomatik kapakla gelebilir başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Yeni Google Pixelbook otomatik kapakla gelebilir başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Yeni Google Pixelbook otomatik kapakla gelebilir başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?