Tekno Kenar

  Yeni iPhone’lar iPhone 6 ve 6 Plus kadar başarılı olamadı

  Yeni iPhone modelleri, iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus bekleneni veremedi mi?

  Yeni iPhone’lar iPhone 6 ve 6 Plus kadar başarılı olamadı

  Her ne kadar iPhone X sahipleri telefonlarından oldukça memnun gözükse de Apple’ın 2017 yılı içinde satışa sunduğu modeller iPhone 6 ile iPhone 6 Plus’ın başarısına yetişemedi. Consumer Intelligence Research Partners adlı araştırma firması 3 Aralık tarihiyle birlikte bir araştırma yaptı.

  ABD’deki toplam Apple telefon satışlarının sadece yüzde 69’unu iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın kapladığını açıkladı.

  iPhone 7’nin dahi gerisinde kaldı

  2014 yılında satışa çıkan iPhone 6 ile 6 Plus modelleri ise o sene büyük ses getirmiş, Apple’ın toplam telefon satışlarının yüzde 71’ini kaplamıştı. Hatta kıyaslama yaptığımızda iPhone X ile 8 serisi modellerin iPhone 7 ile iPhone 7 Plus’tan bile yüzde 4 daha geride kaldığını görüyoruz.

  Peki buna ne sebep oldu?

  Elbette ilk faktör olarak göze fiyat çarpıyor. Çünkü iPhone X, tüm zamanların en pahalı akıllı telefonlarından birisi olarak karşımıza çıktı. ABD’deki 1000 dolarlık satış fiyatı fazla tartışma konusu olurken, insanlar da eskisi kadar rağbet göstermedi ve satışlar zayıfladı.

  Tabii rakamların ülkelere göre dalgalanma gösterebileceğini de söyleyelim. Örneğin ABD’de satışlar zayıfken, Çin’de ise bu sene Apple oldukça büyük başarı elde etti. Çin bu sene Apple telefonları tercih edildi. Hatta markanın en çok satış yaptığı beşinci ülke Çin oldu.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Yeni iPhone’lar iPhone 6 ve 6 Plus kadar başarılı olamadı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Yeni iPhone’lar iPhone 6 ve 6 Plus kadar başarılı olamadı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Yeni iPhone’lar iPhone 6 ve 6 Plus kadar başarılı olamadı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?