Tekno Kenar

  Yeni Pokemon oyunu 3 günde 1.2 milyon sattı

  Yeni Pokemon oyunu Ultra Sun ve Ultra Moon Japonya’da adeta rekor kırdı.

  Yeni Pokemon oyunu 3 günde 1.2 milyon sattı

  Pokemon Sun and Moon geçen yıl çıkmıştı fakat yeni satışa sunulan Pokemon Ultra Sun ile Ultra Moon hâlâ popülaritesini koruyor. Famitsu tarafından açıklanan verilere göre, bu oyunlar Japonya’da çıktığı ilk üç günde 1.2 milyon orijinal kopya sattı. Rakamlar Nintendo tarafından resmi olarak doğrulanmadı ve bu yüzden dijital satışlar da dahil değil.

  Nintendo formunu koruyor

  Diğer yandan 3DS konsol ailesi (Yeni 3DS, yeni 3DS LL, 2DS ve yeni 2DS LL) bu hafta boyunca toplamda 40.582 adet satış yaptı. Geçen haftanın rakamı böylece yaklaşık 3 kat artarken, bunda da en büyük etken yeni çıkan Pokemon Ultra Sun ve Ultra Moon oldu.

  Yeni Pokemon oyunları Ultra Sun ile Ultra Moon, Game Freak tarafından geliştirildi ve geçtiğimiz hafta Nintendo konsollarında sunuldu. Önceki yapımların gelişmiş hâli olan RPG yapımları sadece Japonya’da değil, aslında dünyanın diğer bölgelerinde de popüler.

  Aynı zamanda oyunun inceleme puanlarına baktığımızda da görüyoruz ki, önde gelen yayın organlarının tamamından neredeyse tam not almış durumda. Kaldı ki sırf çıkışıyla dahi konsol satışlarını ciddi ölçüde arttırması etkisinin ne denli büyük olduğunu gösteriyor.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Yeni Pokemon oyunu 3 günde 1.2 milyon sattı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Yeni Pokemon oyunu 3 günde 1.2 milyon sattı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Yeni Pokemon oyunu 3 günde 1.2 milyon sattı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?