Alexa

Yeni Pokemon Oyunu 3 Günde 1.2 Milyon Sattı

Yeni Pokemon Oyunu Ultra Sun ve Ultra Moon Japonya’da Adeta Rekor Kırdı.

Yeni Pokemon Oyunu 3 Günde 1.2 Milyon Sattı
Yeni Pokemon Oyunu 3 Günde 1.2 Milyon Sattı Tekno Kenar
Bu içerik 2114 kez okundu.

Pokemon Sun and Moon geçen yıl çıkmıştı fakat yeni satışa sunulan Pokemon Ultra Sun ile Ultra Moon hâlâ popülaritesini koruyor. Famitsu tarafından açıklanan verilere göre, bu oyunlar Japonya’da çıktığı ilk üç günde 1.2 milyon orijinal kopya sattı. Rakamlar Nintendo tarafından resmi olarak doğrulanmadı ve bu yüzden dijital satışlar da dahil değil.

Nintendo Formunu Koruyor

Diğer yandan 3DS konsol ailesi (Yeni 3DS, yeni 3DS LL, 2DS ve yeni 2DS LL) bu hafta boyunca toplamda 40.582 adet satış yaptı. Geçen haftanın rakamı böylece yaklaşık 3 kat artarken, bunda da en büyük etken yeni çıkan Pokemon Ultra Sun ve Ultra Moon oldu.

Yeni Pokemon oyunları Ultra Sun ile Ultra Moon, Game Freak tarafından geliştirildi ve geçtiğimiz hafta Nintendo konsollarında sunuldu. Önceki yapımların gelişmiş hâli olan RPG yapımları sadece Japonya’da değil, aslında dünyanın diğer bölgelerinde de popüler.

Aynı zamanda oyunun inceleme puanlarına baktığımızda da görüyoruz ki, önde gelen yayın organlarının tamamından neredeyse tam not almış durumda. Kaldı ki sırf çıkışıyla dahi konsol satışlarını ciddi ölçüde arttırması etkisinin ne denli büyük olduğunu gösteriyor.

Yeni Pokemon Oyunu 3 Günde 1.2 Milyon Sattı Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Yeni Pokemon Oyunu 3 Günde 1.2 Milyon Sattı Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı