Alexa

Yeni Telefonlarda Neden Kulaklık Girişi Yok? Razer CEO’su Açıkladı

Yeni Telefonlarda Standart 3.5mm Kulaklık Girişleri Kaldırılıyor Peki Sebebi Ne? Razer CEO’su Neden Kulaklık Girişini Kaldırdıklarını Açıkladı.

Yeni Telefonlarda Neden Kulaklık Girişi Yok? Razer CEO’su Açıkladı
Yeni Telefonlarda Neden Kulaklık Girişi Yok? Razer CEO’su Açıkladı Tekno Kenar
Bu içerik 2532 kez okundu.

2017 yılında akıllı telefon dünyasında iki trendin yükselişini gördük. Birincisi, 18:9 çerçeve oranlı ve ince çerçeveli telefonlar yaygınlaştı. İkincisi de geleneksel 3.5mm kulaklık girişleri kalktı. İkincisi genellikle kullanıcıların pek hoşuna gitmezken, Apple bu modaya ön ayak oldu ve yerini Lighting ya da USB-C kabloları aldı.

Razer Yeni Telefonlarda Neden Kulaklık Girişini Kaldırıyor?

Her yeni telefon modeli eski kulaklık girişi olmadan çıktığında kullanıcılar da aynı soruyu yöneltti: ‘Tamam ama neden? Neden kulaklık girişi kaldırıldı?’ Son olarak satışa çıkan Razer Phone da aynı zamanda 3.5mm girişe sahip değil ve aynı sorular onun için de soruluyor. Fakat Razer CEO’su Min-Liang Tan, Facebook üzerinden bazı açıklamalar yaptı ve neden bu kararı aldıklarını anlattı.

Min-Liang Tan’e göre kulaklık girişini kaldırarak batarya boyutunu ciddi oranda arttırdılar. Yaklaşık olarak 500mAh bir artış olduğunu dile getiren CEO, bunun performansa ve daha pek çok şeye de etki ettiğini savunuyor.

Sözün özü, 3.5mm kulaklık jacklarının olmaması en çok batarya konusunda avantaj sağlıyor ve Razer Phone da bu noktada epey enerji sunan bir cihaz. Üstelik içinde Snapdragon 835 çipset, 8GB RAM ve Quad HD ekran bulunduğunu da düşününce güçlü bir batarya daha da önem kazanıyor.

Siz ne diyorsunuz, 500mAh ekstra batarya mı, yoksa kulaklık girişi mi?

Yeni Telefonlarda Neden Kulaklık Girişi Yok? Razer CEO’su Açıkladı Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Yeni Telefonlarda Neden Kulaklık Girişi Yok? Razer CEO’su Açıkladı Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı