Yenikapı Demokrasi Mitingi Saat Kaçta Başlayacak ?

Ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmak, diğer devletlerin gözündeki otoriter siyasi rejimi güçsüz düşürmek adına hain terör örgütü FETÖ tarafından yapılan darbe girişimi, halkımızın öngörüsü ve direnci ile başarılı bir şekilde sonlandırıldı. Darbe girişiminin sonlandırılmasına rağmen halk coşkulu bir şekilde darbecilere geçit vermemek için sokaklarda demokrasi nöbetlerini kararlı bir şekilde sürdürüyor

Yenikapı Demokrasi Mitingi Saat Kaçta Başlayacak ?
Yenikapı Demokrasi Mitingi Saat Kaçta Başlayacak ? Tekno Kenar

 

15 Temmuz gecesinden beri sokaklarda olan ve vatanına canı pahasına hizmet eden vatandaşlarımız için şölen ve bayram niteliğinde gerçekleşmesi planlanan “Demokrasi ve Şehitleri Anma Mitingi” ile ilgili çalışmalar sürüyor. Özellikle 15 Temmuz gecesinde hem halktan hem de emniyet güçlerimizden vatanı için şehit olan vatandaşlarımızı anmak adına bu şekilde isimlendirilen miting, üç partinin siyasi liderlerinin de katılım göstermesi nedeniyle hem ülke içerisinde hem de diğer dış ülkeler tarafından “Barış Mitingi” olarak görülüyor.
 

Yenikapı Demokrasi Mitingi Saat Kaçta Başlayacak ?

7 Ağustos’da gerçekleştirilmesi beklenen bu tarihi mitinge birçok vatandaşımız katılım göstereceği için başlangıç saati ve ulaşım detayları da oldukça önemli. İstanbul Yenikapı miting alanında gerçekleştirilecek olan demokrasi mitinginin saat 17:00 itibariyle başlaması planlanıyor. Ancak büyük bir katılımcı kitlesi ile karşılaşması beklendiğinden dolayı miting alanının sabahın erken saatleri ile birlikte dolması bekleniyor.
 


 

Demokrasi Mitingi’ne Kaç Kişi Katılacak ?

Demokrasi mitingine katılacak vatandaşların sayısı net olmamakla birlikte miting alanı, 3.5 milyon vatandaşa hizmet verebilecek şekilde hazırlanıyor. Ay yıldızlı bayraklar ve balonlar ile süslenen Yenikapı Miting alanı, aynı zamanda güvenlik birimleri tarafından tam teşeküllü olarak korunacak. Buna rağmen bu mitinge katılımın hat safhada olması, ve 3.5 milyonluk tahmini değeri ve miting alanının kapasitesini geçmesi bekleniyor.

 

2.5 Milyon Bayrak Hazırlandı

Miting esnasında destek amaçlı bayrak sallamak isteyenler için de müjde Erdoğan’dan geldi. Birlik ve beraberliği göstermek adına 2.5 milyon ay yıldızlı bayrak dağıtılacağını belirten Erdoğan, bu bayraklar ile miting alanının bambaşka bir görünüme bürüneceğini söyledi.

Demokrasi ve Şehitleri Anma Mitingi’ne yoğun ilgi sürüyor. İstanbul’dan katılacak vatandaş kadar çevre illerden de benzer bir şekilde yoğunluk olması beklenmekte.

Yenikapı Demokrasi Mitingi Saat Kaçta Başlayacak ? Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Yenikapı Demokrasi Mitingi Saat Kaçta Başlayacak ? Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün