YouTube 4K Canlı Yayın Özelliğini Duyurdu!

Popüler video paylaşma ve yükleme platformu olan YouTube 4K canlı yayın özelliğini kullanıcıların hizmetine açtığını duyurdu. İşte tüm detaylar.

YouTube 4K Canlı Yayın Özelliğini Duyurdu!
YouTube 4K Canlı Yayın Özelliğini Duyurdu! Tekno Kenar

Video yayın ve yayın sektörünün en yüksek standartları olan 4K yayın standartları YouTube tarafından da 2010 yılında 4K desteğini kullanıcılara sunmuştu. Şimdilik en geniş 4K video arşivine sahip olan YouTube, yüksek kalitede olan yayın kütüphanesini daha da genişletmek istiyor. YouTube'un son açıklamasına göre 4K çözünürlüğünde canlı yayınlar artık destekleniyor.

YouTube'da 4K Canlı Yayın Dönemi! 

Ortalama bir 4K video 8 mikyon pikselden oluşuyor. ve bu görüntülerde bulanıklık neredeyse yok dereceğinde oluyor. Bu çözünürlükte kullanıcılar 60 FPS seçeneğiyle çok daha akıcı halde videolar elde edebiliyor. Kullanıcıların 4K çözünürlüğünde canlı yayınları izleyebilmeleri için yüksek hızlarda internet hızlarına sahip olmaları gerekiyor. Ülkemizde genel internet bağlantı hızlarına bakacak olursak pek çok kullanıcı 4K yayınlara epey uzak gibi duruyor. Eğer ki sizin 4K bağlantıları canlı izleyebilecek internet hızınız varsa Bugün yayınlanacak olan The Game Awards 2016'yı 4K canlı yayınla izlenebilir. 

YouTube 4K Canlı Yayın Özelliğini Duyurdu! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

YouTube 4K Canlı Yayın Özelliğini Duyurdu! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma
Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma
Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?
Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?