Tekno Kenar

  YouTube mobilde artık oynatma hızı ayarlanabilecek

  Uzun süredir beklenen özellik Google tarafından resmen duyuruldu.

  YouTube mobilde artık oynatma hızı ayarlanabilecek

  Yeni bir YouTube özelliği daha Android ve iOS kullanıcıları için geliyor. Google’ın duyurusuna göre artık YouTube kullanıcıları videoların oynatma hızlarını değiştirebilecek.

  Uzun zamandır beklenen bir özellikti

  Birkaç yıldır çeşitli oynatma hızları masaüstü platformlarda aktif durumda fakat mobil cihazlara bu hafta geldi. Uzun süredir hem Android hem de iOS kullanıcıları bu özelliği isterken Google sonunda çalışmaları tamamladı. Artık cep telefonunda YouTube uygulamasını kullanırken istediğimiz videoların hızını arttırabileceğiz veya yavaşlatabileceğiz. Yapımcılara göre bu hızlar 0.25x (çeyrek hız) ile 2x (çift kat hızlı) arasında değişecek ve menüden ayarlanacak.

  Peki bu özellik aktif olarak hangi cihazlarda çalışacak? Açıkçası şu anda herhangi bir iOS telefon ya da tablette YouTube uygulamasında videoları daha hızlı veya yavaş oynatabilirsiniz. Yani hangi sürüm olduğu önemsiz. Android işletim sisteminde ise en azından Android 5.0 Lollipop ya da sonrası sürümler yüklü olmak zorunda.

  Başta da dediğimiz gibi, YouTube videolarının aslında bilgisayar üzerinde uzun süredir hızlarını değiştirebiliyorduk. Hatta 0.25, 0.50, 0.75, Normal, 1.25, 1.5 ve 2 olmak üzere 7 farklı seçenek bulunuyordu. Görünüşe göre artık bunu mobil cihazlarda da yapabileceğiz.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  YouTube mobilde artık oynatma hızı ayarlanabilecek başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  YouTube mobilde artık oynatma hızı ayarlanabilecek başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  YouTube mobilde artık oynatma hızı ayarlanabilecek başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?