Tekno Kenar

  Youtuberlar vergi takibinde

  Youtube, Facebook, Instagram, Twitter ve benzeri sosyal medya mecralarında açılan kanallar ve sayfalar aracılığı ile para kazanan kişiler vergi soruşturmasından geçecek.

  Youtuberlar vergi takibinde

  Youtuber ve sosyal medya mecralarında oluşturdukları sayfa ve kanallar ile gelir elde eden Youtuber ve fenomenler vergi incelemesi ile karşı karşıya kalacak. Elde ettiği gelir aylık 26 bin TL’yi geçerse fenomen ya da içerik üreten kişiler vergi ödüyor.

  Facebook, Instagram, Twitter ve benzeri sosyal medya mecralarında açılan kanallar ve sayfalar aracılığı ile para kazanan kişiler vergi soruşturmasından geçecek. 18 yaşından küçük olan fenomenler için ise ekstra bir kural bulunmuyor. Yaş aralığına bakılmadan bütün gelir sahipleri gelir vergisi ödemek zorunda kalacak.

  Kanallar için vergilendirme süresi yok

  Vergilendirme ile alakalı olarak belirli bir süre ya da video sayısı yok.  Bu tür elde edilen gelirler için özel durum ya da yaş sorunu bir çözüm değil. Ayrıca Kıbrıs çözümü üretmeye çalışanlarında başarısız olacağı söyleniyor.

  Türkiye’de ikamet eden ve 26 bin TL üzerinde gelir elde eden herkes gelir vergisi vermek zorunda kalacak. Kıbrıs ya da farklı ülkelerde ikamet edip vergiden muaf olmak isteyen Youtuberlar için ise farklı kurallar getirilecek.

  Vergi daireleri titiz çalışmasına devam ediyor. Özellikle kendisini farklı ülkelerde yaşıyormuş gibi gösterenler içinde ek tedbirler getirilecek. Kişiler yurt dışında olsa bile Türkiye’ye vergi verme kuralı ile karşı karşıya kalacaklar.

  Bu tarz hileleri önlemek için ekstra bir çalışma yapılacak ve ek araştırmalar içinde özel bir ekip görevlendirilecek.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Youtuberlar vergi takibinde başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Youtuberlar vergi takibinde başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Youtuberlar vergi takibinde başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?