Yurtdışından Telefon Getirenler Dikkat!

Son dönemlerde yurtdışından getirilen telefonlar ile ilgili çeşitli mağduriyetleri yaşanırken mağduriyetler hakkında resmi açıklamalar yapıldı.

Yurtdışından Telefon Getirenler Dikkat!
Yurtdışından Telefon Getirenler Dikkat! Tekno Kenar

Mobil İletişim Araçları Ve Bilgi Teknolojileri İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi yurt dışından gelen yolcu ile beraber gelen cep telefonları hakkında önemli bir bilgilendirme yaptı. Özellikle yurtdışına çıkan pek çok kişinin yurtdışında ucuz fiyatlar nedeniyle telefon almayı tercih ettiği fakat bu durumun pek çok farklı soruna yol açabileceğini söyledi.

Garantiye Dikkat! 

Yurtdışından gelen telefonların özellikle Türkiye sınırları içerisine garanti kapsamında olmadığını ve özellikle bu duruma çok fazla dikkat edilmediğini belirten Sinan Ekşi herhangi bir sorun yaşamak istemeyen kullanıcıların yurtdışından getirecekleri telefonlarda uluslararası garanti belgesinin olduğuna dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye’de Garanti İşlemleri Olmayacak

Yurtdışından getirilen ve uluslararası garanti kapsamı bulunmayan telefonları Türkiye'de herhangi bir işlem yapılabilmesi ve garanti kapsamında değerlendirilmesi mümkün değil. Bu bakımdan kişilerin telefonlarında yaşanan sorunlar için çözüm bulabilmesi adına üreticide Garanti verdiği bölgelere giderek bu bölgelerde telefon ile ilgili sorunların giderilmesi gerekiyor. Bu açıdan bu tür durumlarda mağdur duruma düşmemek adına kullanıcıları bilgilendiren Ekşi, mutlaka uluslararası garanti olan cihazların tercih edilmesini ve aksi halde herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına diğer cihazların kullanılması gerektiğini belirtti.

Sinan Ekşi Türkiye'de telefon alma noktasında kullanıcılara garanti üzerinden önemli bir avantajı sağlandığını da hatırlatırken Türkiye'deki düzenlemeler gereğince garanti süresinin iki yıla olarak belirlendiğini fakat pek çok Avrupa ülkesinde ve Uzakdoğu'da telefonların bir yıl süreyle garanti altına alındığını belirtti. Bu bakımdan telefonların Türkiye'de alınması ücret farkı olsa da kullanıcıların güvenli ve telefonu sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi hakkında oldukça önemli.

Yurtdışından Telefon Getirenler Dikkat! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Yurtdışından Telefon Getirenler Dikkat! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün