Tekno Kenar

  Android P bu ay sonu çıkabilir

  Yeni mobil işletim sistemi Android P çok yakında piyasaya çıkıyor!

  Android P bu ay sonu çıkabilir

  Yeni yıl bir başka yeni Android sürümüyle gelirken, beklenen Android P’nin önizleme sürümü de Mart ayının ortalarında çıkış yapabilir. Resmi çıkışı ise büyük ihtimalle Ağustos ya da Eylül aylarını bulacaktır.

  Android P yola çıktı

  Haberler mobil sızıntılarıyla tanınan Evan Blass tarafından Twitter’da verilirken, kendisi güvenilir açıklamalarıyla tanınıyor. Dolayısıyla Google’ın birkaç hafta içinde ilk Android P sürümünü çıkaracağını düşünebiliriz. Buna rağmen dediğimiz gibi şimdilik sadece önizleme sürümü çıkacak ve indirmek için geliştirici olmanız ya da Google üzerinde öyle kayıt olmanız gerekiyor.

  Android P’nin tam olarak ne anlama geldiğini ise henüz bilmiyoruz. Kimileri matematikteki Pi sayısına dikkat çekerken, bu durumda işletim sistemi 14 Mart tarihinde (3.14 pi sayısından yola çıkarak) sunulabilir. Diğer yandan ‘Pie’ yani pasta ismi de kullanılabilir çünkü Google bugüne kadar hep tatlı isimlerini tercih etmişti.

  Yeni işletim sistemi, Android P ile yeni özellikler

  Android P çıkış yaptığında Google’dan daha çok yeni özellik duyacağız. Örneğin XDA Developers üzerindeki bazı kullanıcılar kod örneklerini kurcaladı ve dolandırıcı çağrıları engellemek için işletim sistemine yeni seçeneklerin ekleneceğini iddia ettiler.

  Ayrıca hatırlatalım ki Android 8.0 Oreo’nun geliştirici önizleme sürümü geçen yıl ilk defa 21 Mart tarihinde çıkmıştı. Dolayısıyla aynı durum bu yıl da geçerli olabilir.

  Android P bu ay sonu çıkabilir başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Android P bu ay sonu çıkabilir başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Android P bu ay sonu çıkabilir başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?