Tekno Kenar

  Android tarih mi oluyor

  Google’ın üzerinde çalıştığı yeni işletim sistemi Fushia’nın ortaya çıkması,” Android tarih mi olacak?” sorusunu akıllara getirdi.

  Android tarih mi oluyor

  Pembe + Mor = Eflatun (Fushia)

  Google’ın, geliştirmekte olduğu yeni işletim sistemi Fushia’nın geliştirilmekte olan kodları, kod deposu GitHub’da paylaşıldı. Fushia işletim sistemi ne mobil cihazlarda kullanılan Android’e, ne de dizüstü bilgisayarlarda kullanılan Chrome OS ‘ye benziyor. Fushia tamamen farklı bir işletim sistemi olarak ortaya çıkıyor. Fushia’nın, GitHub’da (Pink + Purple == Fushia (new Operating System)) açıklamasıyla yayınlanması, Android ve ChromeOS’nin birleşimi bir işletim sistemi olabileceğini akıllara getiriyor.

  Fushia, Android ve ChromeOS’den farklı

  Fushia, Google’ın diğer işletim sistemlerinden farklı. Çünkü Android ve ChromeOS işletim sistemlerinin Linux çekirdeği üzerine yazılmasına karşın Fushia Magenta çekirdeği üzerinde geliştiriliyor.

  Google’ın, Fushia’yı, mobil cihazlar ve dizüstü bilgisayarlar başta olmak üzere otomobil ve akıllı televizyonlar üzerinde de çalışabilecek bir işletim sistemi olarak tasarlamak istediği düşünülüyor. Böylelikle bu yeni işletim sisteminin teorik olarak tüm cihazlar üzerinde çalışabilecek yapıda olması muhtemel. Eğer tahminler doğru çıkar ve Google, Fushia’yı tüm cihazlar üzerinde çalışabilen bir işletim sistemi olarak hayata geçirirse, yeni işletim sistemi, bütün teknoloji dünyasını sarsacağa benziyor.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Android tarih mi oluyor başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Android tarih mi oluyor başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Android tarih mi oluyor başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?