Tekno Kenar

  Apple 2018’de 2 OLED telefon çıkaracak

  Ünlü analist Ming-Chi Kuo Apple’ın 2018 yılındaki planlarına dair açıklamalar yaptı.

  Apple 2018’de 2 OLED telefon çıkaracak

  Beklenen Apple akıllı telefonu iPhone X daha yeni çıktı fakat iddialara göre firma önümüzdeki yılın amiral gemisi için şimdiden hazırlanıyor. Sektörün önde gelen isimlerinden KGI analisti Ming-Chi Kuo bazı açıklamalar yaparken, Cupertino menşeli şirketin gelecek yıl iki yeni OLED ekranlı cihaz çıkaracağını iddia etti. Raporlara göre aynı zamanda bu telefonlar veri aktarımı kalitesini arttırmak için tekrar paslanmaz çelikten yapılan çerçevelere geri dönebilir.

  Apple 2018’de kendi panellerini üretecek mi?

  Şu anda piyasada yer alan ve oldukça yüksek fiyatlarla satılan iPhone X’te kenar kısımlarda çelik çerçeveler mevcut. Eğer ünlü analistin tahminleri doğruysa, sıradaki iPhone telefonun tasarım ve materyal olarak da bir dizi değişikliğe sahip olacağını söyleyebiliriz.

  Şu anda piyasada mevcut Apple telefonları arasında ise sadece iPhone X’te OLED ekran paneli bulunuyor. Daha önce ise bu panellerin ilerleyen dönemlerde doğrudan Apple tarafından üretileceği söylenmişti. Şu anda Apple ekran panellerini Samsung’dan satın alırken, gelecek yıl çıkacak iki telefonun normal ve Plus sürüm şeklinde sunulması bekleniyor.

  KGI’a göre aynı zamanda Apple Touch ID’den tamamen vazgeçecek ve sadece Face ID kullanacak. İlerleyen dönemlerde bu iddiaların ne kadarı gerçek göreceğiz fakat şimdilik tek yapabileceğimiz şey beklemek.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Apple 2018’de 2 OLED telefon çıkaracak başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Apple 2018’de 2 OLED telefon çıkaracak başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Apple 2018’de 2 OLED telefon çıkaracak başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?