Tekno Kenar

  Aston Martin 2020’lerde tamamen Hybrid’e geçecek

  Lüks arabalarıyla tanınan Aston Martin markası, 2020’li yıllarda artık Hybrid teknolojiye geçecek.

  Aston Martin 2020’lerde tamamen Hybrid’e geçecek

  Başka bir otomobil üreticisi daha tamamen ‘yeşil’ teknolojiye geçmeye hazırlanıyor. Aston Martin markası, Financial Times’a bir açıklama yaparken, önümüzdeki yıllarda tamamen hybrid ve elektrikli araçlar üreteceklerini duyurdu.

  Aston Martin modaya uyuyor

  Bu aslında tam anlamıyla ‘cüretkâr’ bir karar sayılmaz çünkü birkaç yıl önce Volvo da 2019 yılında tamamen hybrid ve elektrikli arabalar üreteceğini dile getirmişti. Hatta Britanya ve Fransa da 2040’a kadar elektrikli ya da hybrid olmayan arabaları yasaklama kararı almıştı.

  Aston Martin’in bu açıklaması oldukça önemli çünkü kendileri oldukça lüks araçlar üretiyorlar ve bunlar demografik anlamda daha çok performans meraklılarının ilgi odağı oluyorlar. Firma daha önce de 2019 yılında tamamen elektrikli arabaları olan Rapid-E’yi satışa çıkaracaklarını açıklamıştı.

  Şimdilik otomobil üreticilerinin tamamen elektriğe veya hybrid sisteme geçmesini beklemeyin. Bunun için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Fakat şu da bir gerçek ki, bir noktadan sonra domino taşları yıkılmaya başlayacak ve üreticiler yeni teknolojiye geçecekler.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Aston Martin 2020’lerde tamamen Hybrid’e geçecek başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Aston Martin 2020’lerde tamamen Hybrid’e geçecek başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Aston Martin 2020’lerde tamamen Hybrid’e geçecek başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?