Tekno Kenar

  Bu özellik hırsızları iPhone 7’den uzak tutacak

  iPhone 7, kullanıcılarını en etkili güvenlik yöntemlerinden biriyle karşılayacak.

  Bu özellik hırsızları iPhone 7’den uzak tutacak

  Kullanıcıların en büyük korkularından biri, binlerce lira verip aldıkları akıllı telefonlarının çalınması. Dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticileri hırsızlık vakalarını önlemek için birçok fikir ve uygulama ile geliyorlar. Bu uygulamalardan belki de en etkilisi iPhone 7 ile birlikte hayatımıza girecek.

  Akıllı telefon üreticilerinin hırsızlıklara karşı daha önce ürettikleri çözümler şifreleme, akıllı telefonu uzaktan sıfırlama, telefonun yerini bulma gibi özelliklere sahipti. Apple’ın iPhone 7 cihazı ile kullanıcılarının hizmetine sunacağı yeni güvenlik önlemi ise bu kez direkt olarak hırsıza karşı.

  Apple’dan hırsızlara karşı yeni önlem

  Edinilen bilgiye göre, Apple’ın hırsızlık karşıtı yeni güvenlik önlemi, yaptığı patent başvurusu ile ortaya çıktı. Apple’ın patentini alacağı güvenlik sisteminin özelliği ise şöyle. Apple’ın getireceği yeni özellik, iPhone’un hırsızın parmak izini kaydetmesi ve hırsızın fotoğrafını çekmesine dayanıyor.

  iPhone’un çalınması durumunda, hırsız, akıllı telefonu kullanmak için Touch ID özelliğini bir şekilde kullanacak. iPhone’un çalındığını kullanıcının Apple’a bildirdiği takdirde, Apple, cihazdan hırsızın parmak izini alabilecek ve ön kameradan hırsızın fotoğrafını çekebilecek. Bu sayede hırsız tespit edilebilecek.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Bu özellik hırsızları iPhone 7’den uzak tutacak başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Bu özellik hırsızları iPhone 7’den uzak tutacak başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Bu özellik hırsızları iPhone 7’den uzak tutacak başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?