Tekno Kenar

  Dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefonu: FlexPai

  Tüm dünya LG ve Samsung gibi dev şirketlerin katlanabilir akıllı telefon duyurusunu beklerken daha küçük yapıda olan Royale cihazını duyurdu!

  Dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefonu: FlexPai

  Tüm sektör Samsung ve LG gibi dev teknoloji şirketlerinin katlanabilir akıllı telefon duyurusu yapmalarını beklerken bu duyuru, küçük çaplı bir firmadan geldi. ABD merkezli olacak şekilde faaliyet gösteren ve Samsung gibi firmalara oranla çok daha küçük bir yapıda olan Royale, dünyanın katlanabilir ilk telefon modelini tanıtmış bulunmakta. Paylaşılan fotoğraflar ve videolar, cihazın oldukça efektif bir şekilde kullanılabildiğini gösteriyor. Üstelik teknik özellikler açısından pek çok cihazla yarışabilecek düzeyde olan FlexPai, tatminkar bir kullanım sunmaya hazırlanıyor.

  Katlanabilir akıllı telefon ve tablet olarak kullanılabiliyor

  katlanabilir telefon

  7.8 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan katlanabilir akıllı telefon FlexPai, tablet olarak kullanılabiliyor. Sahip olduğu tasarım neticesinde katlanabilen cihaz, bu sayede 3.8 inç büyüklüğünde bir ekrana dönüşüyor. Katlandığı takdirde ön yüzünden cihazın ana kullanımını sağlayan ürün, kameraların yer aldığı kısım üzerinden ise bildirim ve araç kontrolü gibi işlevler sağlıyor. Böylelikle katlanabilir akıllı telefon FlexPai etkin bir kullanıcı deneyimi sunabiliyor.

  Katlanabilir telefon FlexPai özellikleri

  Android 9.0 işletim sistemine sahip olan katlanabilir akıllı telefon FlexPai, WaterOS adında bir ara yüze sahip.

  Özel olarak hazırlanan WaterOS, katlanabilir tasarım adına gerekli işlevsel özellikleri barındırıyor. Yani tasarıma ilişkin yazılım temelli özellikler, bu ara yüz ile kullanıma sunuluyor.

  katlanabilir akıllı telefon ve tablet

  Gücünü Snapdragon 8150 yonga setinden alan katlanabilir telefon FlexPai, 6 GB ve 8 GB RAM seçenekleriyle gelecek. Depolama kısmında ise 128 GB / 256 GB / 512 GB seçenekleri bulunacak. Söz konusu işlemci, henüz duyurulmadı. Qualcomm tarafından geliştirilmekte olduğu tahmin edilen yeni nesil yonga seti, Snapdragon 8150 ismiyle anılıyor.

  FlexPai çift kamera sistemiyle donatılıyor

  16MP + 20MP olmak üzere çift arka kamera sistemiyle donatılan katlanabilir akıllı telefon FlexPai, bu sayede üstün kalitede görüntüler oluşturmaya imkan tanıyor.

  Katlanabilir akıllı telefonun bellek ve depolama alanı kapasitelerine göre belirlenen fiyatlarına aşağıdan göz atabilirsiniz. Royale her ne kadar ABD merkezli bir şirket olsa da ürün adına ön siparişleri Çin’de almaya başladı. Satışların ise aralık ayında başlayacağı belirtildi. Katlanabilir akıllı telefon ve tablet FlexPai, ABD ve Çin sonrası tüm dünyaya satışa başlayabilir.

  • 6 GB RAM + 128 GB depolama: 1290 dolar
  • 8 GB RAM + 256 GB depolama: 1435 dolar
  • 8 GB RAM + 512 GB depolama: 1865 dolar
  [Toplam:3    Ortalama:5/5]

  Dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefonu: FlexPai başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefonu: FlexPai başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefonu: FlexPai başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?