Tekno Kenar

  Google Pixel Benchmark testinde

  Google Pixel modeli ile ilgili son dönemlerde fazla bilgi gelmeye başlarken, yeni telefon modeli bu sefer benchmarkta görüldü.

  Google Pixel Benchmark testinde

  Google yeni telefon serisi Pixel ile piyasaya girmeye hazırlanırken, telefon için test aşamalarına da geçildi. Bu bakımdan tanıtımına çok az bir süre kala telefon için benchmark işlemleri de yapılmaya başlandı. Benchmarkta görülen telefon, çok daha iyi bir bilgi alınmasın sağlarken, telefonun testlerdeki başarı durumuna da ulaşıldı.

  Google Pixel XL için elde edilen bu bilgilerde telefonun özelikle işletim sisteminde beklentilerin üzerinde bir özelliğe sahip olacağı görüldü. Öyle ki Pixel XL için Android 7.0 ile gelmesi beklense de yapılan testlerde Android 7.1’in tercih edildiği anlaşıldı. Bu bakımdan Google Pixel XL modeli ile birlikte çok daha üstün bir performans sunacak işletim sistemini kullanılacak.

  Snapdragon gücü Pixel XL’de

  Pixel XL ile birlikte Snapdragon’un 820 modeli tercih edilirken 4GB RAM ile desteklenecek telefon böylece iyi bir performans sunabilecek. Aynı zamanda Pixel XL için en çok dikkat çeken özelliklerden birisi de VR platformunun desteklenecek olması. Böylece Google tarafından geliştirilen Daydream VR da Pixel XL ile birlikte özellikle sunacak.

  Benchmark sonucu neler?

  Pixel XL için yapılan benchmark testlerinde telefon modelinin aldığı puanlar tek çekirdekte 1.659, çok çekirdekte ise 3.951 puan. Bu özellikleri ile diğer modellerden geride kalan Pixel XL, buna rağmen iyi bir performans sunabilecek durumda. Bu bakımdan Google tarafından sunulacak Pixel XL için tanıtım sonrasında ne kadarlık bir satış yapılacağı merak ediliyor.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Google Pixel Benchmark testinde başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Google Pixel Benchmark testinde başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Google Pixel Benchmark testinde başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?