Tekno Kenar

  Google’dan WhatsApp’a rakip: Allo

  Teknoloji ve internet devi Google, Allo isimli yeni bir mesajlaşma uygulaması yaptı.

  Google’dan WhatsApp’a rakip: Allo

  Google, Allo’yu çıkarmaya hazırlanıyor!

  Google, son dönemlerde, iletişim uygulamalarına yöneldi. Geçtiğimiz ayda çıkarılan ve kısa sürede milyonlarca indirilen, görüntülü mesajlaşma uygulaması Duo’nun ardından anlık mesajlaşma uygulaması Allo’yu çıkarmaya hazırlanıyor.

  Google, Hangout ile istediği başarıya ulaşamamış ve kullanıcı kitlesini Hangout’a çekememişti. Google, Hangout’un yerini alacak olan ve görüntülü konuşmayla güçlendirilmiş Duo’yu piyasaya sürdü. Duo, beklenenden de fazla ilgi görerek az zaman içinde milyonlarca kullanıcı tarafından indirildi.

  Duo’nun bu başarısıyla yetinmeyen Google, yeni anlık mesajlaşma uygulaması Allo için kolları sıvadı. Allo ile WhatsApp’a rakip olması beklenen Google, anlık mesajlaşma uygulamasını Facebook messenger tarzında üretecek.

  Google geçtiğimiz dönemde yeni geliştirdiği Assistant’ı duyurdu. Yeni üreteceği Allo adlı anlık mesajlaşma uygulamasında Assistant servisinden bazı otomatik öğrenme becerileri edinecek. Bu otomatik öğrenme becerilerini Facebook Messenger tarzıyla birleştirecek olan Google, Allo’yu akıllı mesajlaşma uygulaması olarak tanıtıyor.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Google’dan WhatsApp’a rakip: Allo başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Google’dan WhatsApp’a rakip: Allo başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Google’dan WhatsApp’a rakip: Allo başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?