Tekno Kenar

  Hackerlar’ın 25 milyon hesap bilgisini çaldığı iddia ediliyor.

  İddiaya göre, iki hacker, forum siteleri aracılığıyla 25 milyon kullanıcının hesap bilgisini çaldı.

  Hackerlar’ın 25 milyon hesap bilgisini çaldığı iddia ediliyor.

  Hacker saldırısı

  İki hacker’ın forum siteleri aracılığıyla 25 milyon kullanıcının hesap bilgisine ulaştığı iddia ediliyor. Hack saldırısı yapıldığı söylenen forum sitelerinin, Rusya merkezli Mail.ru ile bağlantılı olduğu iddiası gündemde. Fakat bu iki hacker’ın kimlikleri veya bu saldırıyı neden yaptıkları bilinmiyor.

  Rusya’da bilindiği üzere hackerlık faaliyetleri çok popüler ve dünyaca ünlü hackerlar ve hacker grupları Rusya’da bulunuyor. Yine Rusya merkezli RedHack adlı dünyaca ünlü hacker grubu, geçtiğimiz günlerde Çanakkale Belediyesi’nin SMS Sistemini hacklemiş ve Çanakkale vatandaşlarına, RedHack imzalı SMSler göndermişti.

  Yapıldığı iddia edilen hack saldırısı sonucu, 25 milyon kullanıcının hesap bilgileri hackerların eline geçti. Hackerların bu hesap bilgilerini ne yönde ve hangi amaç doğrultusunda kullanacağı bilinmiyor. Bu iki hacker’ın kimlikleri tam olarak bilinmese de söylentilere göre, saldırıyı düzenleyen iki hacker, daha önce de mail.ru’ya yönelik saldırı yapan hackerlardan.

  Yapılan hack saldırıları sonucu mail.ru’nun kullanıcıları azalmaya başladı.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Hackerlar’ın 25 milyon hesap bilgisini çaldığı iddia ediliyor. başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Hackerlar’ın 25 milyon hesap bilgisini çaldığı iddia ediliyor. başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Hackerlar’ın 25 milyon hesap bilgisini çaldığı iddia ediliyor. başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?