Tekno Kenar

  Instagram dolandırıcılarının yeni tuzağı: Cinsel içerikli fotoğraflar!

  Instagram hackerlarının son dolandırıcılık yöntemi çeşitli kullanıcı hesapları hackleyerek cinsel içerikli fotoğraflar paylaşmak. Dolandırıcılar bu yöntemle kullanıcıları cinsel içerikli sitelere çekmeye çalışıyor.

  Instagram dolandırıcılarının yeni tuzağı: Cinsel içerikli fotoğraflar!

  Instagram ilk çıktığı günden beri hacker saldırılarına maruz kalmakta. Son günlerde sosyal paylaşım sitesinde yeni bir dolandırıcılık tuzağı ortaya çıktı. Yetkili merciler Instagram dolandırıcılarının son yönteminin kullanıcı hesabı ele geçirerek cinsel içerikli fotoğraflar paylaşmak olduğunu ifade etti. Saldırganların bu yöntemle Instagram kullanıcılarını cinsel içerikli buluşma sitelerine çekmeyi amaçladığı, bu yolla para kazandığı öğrenildi.

  Dolandırıcı hesapların özellikleri

  Çeşitli kullanıcı hesapları ele geçirerek cinsel içerikli fotoğraf paylaşan dolandırıcı hesaplarının dikkat edilmesi gereken birkaç ortak noktası bulunmakta. Dolandırıcıların kullanıcılara tuzak kurmak için ele geçirdiği ve cinsel içerikli fotoğraf paylaşımı yaptığı hesapların tümünün kullanıcı adı değiştiriliyor. Öyle ki hesap aslında bir erkeğe de ait olsa kullanıcı adı kadın ismine çevriliyor ve profil fotoğrafı olarak bir kadın ekleniyor. Bunlarla birlikte dolandırıcılar hesabın biyografisini de değiştirmeyi ihmal etmiyor.

  Dolandırıcı Instagram hesaplarını diğer hesaplardan ayırabilmenizin en kolay yöntemi geçmişte eklenen fotoğraflardır. Hesaba eklenmiş eski fotoğrafları inceleyerek aslında kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Zira dolandırıcılar kullanıcılardan kalan eski fotoğrafları silmeyi tercih etmiyor.

  Sosyal medya firmasına bildirin!

  Yetkililer ele geçirilen bir dolandırıcılık hesabı gördüğünüzde ya da hesabınız ele geçirildiğinde ilgili sosyal medya firmasına bildirmenizi tavsiye ediyor.

  İlginizi Çekebilecek Çok Okunan Sosyal Medya Hesap Silme İçeriklerimiz

  Facebook hesabını kalıcı olarak silmek istiyorsanız detaylı facebook hesap silme anlatımı işinize yarayabilir.

  Instagram hesabını silmek için tüm detaylarla instagram hesap silme anlatımı.

  Ask.fm hesabınızı tamamen silmek isterseniz ask fm hesap silme anlatımını inceleyebilirsiniz.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Instagram dolandırıcılarının yeni tuzağı: Cinsel içerikli fotoğraflar! başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Instagram dolandırıcılarının yeni tuzağı: Cinsel içerikli fotoğraflar! başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Instagram dolandırıcılarının yeni tuzağı: Cinsel içerikli fotoğraflar! başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?