Tekno Kenar

  iPhone 6 patladı 1 kişi yaralandı

  Avustralya’da bir iPhone kullanıcısı hayatında ilk defa böyle bir şey yaşadı.Çünkü cebinde telefon üreticisi devlerinden Apple’a ait son sürümlerden iPhone 6 bulunuyordu.

  iPhone 6 patladı 1 kişi yaralandı

  Avustralya’nın Sidney kentinde dün aklınızın ucundan geçmeyecek bir olay gerçekleşti. Son günlerde adı sıkça sorunlarla gündeme gelen Apple ürünlerine bir yenisi daha eklendi. Gareth Clear isimli bir vatandaş bisikletiyle yolculuk yaparken sahip olduğu iPhone 6’yı arka cebine koydu. Yolda ilerlerken bir ara dengesini kaybedip yere düşen Gareth’in aniden cebinden dumanlar yükselmeye başladı. Normalde sorunsuz olarak kullandığı iPhone 6 modeli telefonu patladı. Talihsiz adamın belirli bölgelerinde yanık ve yaralanmalar oldu. Patlamadan sonra telefonun parçalandığını ve bataryasında bulunan sıvının akması sebebiyle hastane kimyasal bir zehirlenme riskine karşı kontrolü devam ediyor.

  Müşteri hizmetlerinin cevabı şaşırttı

  Olay ile ilgili açıklama yapan Gareth, bisikletiyle ilerlerken düştüğünü ve cebindeki telefonundan duman geldiğini gördüğünü ifade. Ardından ise telefonu patladığını dile getirdi. Fakat bisikletten düştüğünde telefonunun üzerine düşmediğini vurguladı. Olay sonrası müşteri sosyal medya üzerinden ve arayarak müşteri hizmetleri ile iletişim kurduğunu kendisine sorulan ilk sorunun ise hangi model olduğunu belirtti. Gareth’a sorulan bu soru şimdi acaba bazı modellerde daha önce böyle bir olay yaşandı diye mi model soruldu yoksa diğer modellerde de bu tarz vakalar meydana geldiği için mi soruldu bilinmiyor. Mağdur adam son olarak ise patlamanın ardından telefonun büküldüğünü de sözlerine ekledi.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  iPhone 6 patladı 1 kişi yaralandı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  iPhone 6 patladı 1 kişi yaralandı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  iPhone 6 patladı 1 kişi yaralandı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?