Tekno Kenar

  iPhone 7’de yeni sorun: Bluetooth

  iPhone 7’de kablosuz kulaklık kullanımı konusunda Bluetooth bağlantısı tercih edilirken, iPhone 7 Bluetooth bağlantılarında sorunların yaşandığı açıklandı.

  iPhone 7’de yeni sorun: Bluetooth

  iPhone 7 ile birlikte kablosuz kulaklık konusunda önemli bir adım atan Apple, bu konuda kullanıcılara da sorun getirdi. Öyle ki iPhone 7 Bluetooth bağlantılarında yaşanan sorunlar nedeniyle kullanıcıların kablosuz kulaklık kullanması şu anda mümkün olmuyor. Üstelik bu hata sadece iPhone 7 ile sınırlı da değil. iOS işletim sistemlerinin genelinde başlayan bu Bluetooth sorunu, kişilerin sadece kablosuz kulaklık için değil, diğer Bluetooth bağlantısı ile yapılacak işlemleri için de büyük bir engel yaratıyor.

  Sorunlar bildiriliyor

  iPhone 7 Bluetooth hatası için kullanıcıların yoğun olarak bildirim yapmaya başladığı ifade edilirken, özelikle yabancı teknoloji sitelerinde yapılan anketlerde cihazlarda en çok yaşanan sorunun şu anda Bluetooth olduğu da ortaya çıktı. Sorun öylesine farklı alanlarda yaşanıyor ki araçlarında Bluetooth bağlantısı kullanmak isteyen kişiler dahi hata ile karşılaşıyor.

  Çözüm yok!

  iPhone 7 Bluetooth için şu ana kadar çözüm de bulunabilmiş değil. Kişilerin iPhone 7 Bluetooth üzerinden bağlantı sağlayamaması nedeniyle bağlantılar sadece USB üzerinden yapılabiliyor.

  Sorun iOS 10’mu?

  Konuyla ilgili yapılan değerlendirmelerde ise sorunun iOS 10 ile birlikte başlamış durumda. Bu açıdan iPhone 7 Bluetooth hatasının en önemli nedenlerinden birisi de iOS 10 olabilir. Bu konuda Apple’ın herhangi bir açıklama yapmaması ise soru işaretlerini daha da arttırıyor.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  iPhone 7’de yeni sorun: Bluetooth başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  iPhone 7’de yeni sorun: Bluetooth başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  iPhone 7’de yeni sorun: Bluetooth başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?