Tekno Kenar

  İzlanda’da kripto para madenciliği bu yıl enerji tüketimini ikiye katladı

  İzlanda’da kripto para madencilerinin artmasıyla elektrik tüketimi tavan yaptı.

  İzlanda’da kripto para madenciliği bu yıl enerji tüketimini ikiye katladı

  İzlanda Bitcoin ve diğer kripto para madencilikleri için ideal bir yer. Ülkedeki soğuk havalar ve elektrik fiyatlarının son derece düşük olması kripto para çalışmalarına hız kazandırıyor. Fakat sadece geçtiğimiz yıl tipik yerel elektrik kullanımının iki kat üstüne çıkıldı ve beklenen rakamlar aşıldı.

  Kripto para madencilerinin yüksek enerjiye ihtiyacı var

  Hitaveita Sudurnesja’nın yönetim müdürü Johann Snorri Sigurbergsson da konuya ilişkin açıklamalar yaparken, dört ay önceyi düşündüğünde bu tip bir manzarayı hiç tahmin edemeyeceğini fakat Bitcoin’in tavan yaptığını dile getirdi. Johann Snorri Sigurbergsson, ‘Çok fazla e-posta alıyoruz. Daha bugün 18 megawatt enerji satın almak isteyen bir kripto para madencilik firmasıyla görüştük.’ sözlerini kullandı.

  İzlanda’nın güneybatısına elektrik veren enerji firması Hitaveita Sudurnesja, aynı zamanda pek çok kripto para madencisi firmayı da ayakta tutuyor. Şirketten açıklanan verilere göre İzlanda’da geçen yıl 100 megawatt civarında bir elektrik tüketimi gerçekleşti. Madencilik işletmeleri, ülkedeki 340 bin haneden daha çok elektrik tükettiler.

  Bir ada – Avrupa ülkesi olan İzlanda’da yaklaşık yarım milyon insan yaşıyor. Ülke dağlık bir arazi ve soğuk bir iklime sahip. Buna rağmen son yıllarda kripto paraların artan popülaritesi pek çok yatırımcıyı ülkeye çekti.

  İzlanda’da kripto para madenciliği bu yıl enerji tüketimini ikiye katladı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  İzlanda’da kripto para madenciliği bu yıl enerji tüketimini ikiye katladı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  İzlanda’da kripto para madenciliği bu yıl enerji tüketimini ikiye katladı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?