Tekno Kenar

  KYK burs başvuruları ne zaman yapılır?

  KYK burs için başvurular henüz başlamadığından dolayı kişilerin büyük bir beklentisi mevcut. İşte konuyla ilgili yaşanan son gelişmeler.

  KYK burs başvuruları ne zaman yapılır?

  Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yürütülen burs işlemlerinde KYK burs başvuruları için milyonlarca öğrenci beklenti içerisinde. Burs alarak daha rahat bir şekilde öğrenim hayatını sürdürmek isteyen öğrenciler, burs için başvuruların alınmasını beklerken, konuyla ilgili resmi bir açıklama da yapıldı.

  KYK genel müdürü Sinan Aksu’dan mesaj var

  Uzun zamandan beri gündemde yer alan ve büyük bir beklenti yaratan KYK bursları ile ilgili resmi bir açıklama yapıldı. Açıklama KYK Genel Müdürü Sinan Aksu tarafından yapılırken, açıklamalarda KYK bursları için başvuruların alınacağı müjdesi verildi.

  KYK bursları başvurusu ne zaman yapılacak?

  KYK bursları için başvuruların Ekim ayı itibari ile alınacağı açıklandı. Bu bakımdan önümüzdeki hafta itibari ile kişiler başvurularını yaparak, KYK bursu almak için girişimde bulunabilecek. 2016-2017 eğitim Öğretim yılları için yapılacak olan KYK burs başvuruları, Ekim ayının ilk haftasından itibaren alınacağı gibi 1 haftalık bir süre içerisinde başvuruların kapanması bekleniyor. Başvuru süresi bitikten sonra ise kişilerin değerlendirmeleri yapılarak KYK bursu almaya hak kazanan kişiler açıklanacak.

  İnternet üzerinden de yapılabilecek olan KYK burs başvuruları sayesinde kişiler her ay geri ödemesiz bir şekilde verilecek olan nakit ödemeler ile birlikte eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Ayrıca adayların konuyla ilgili KYK resmi internet sitesi üzerinden takipte bulunacağı belirtildi.

  KYK burs başvuruları ne zaman yapılır? başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  KYK burs başvuruları ne zaman yapılır? başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  KYK burs başvuruları ne zaman yapılır? başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?