Tekno Kenar

  Microsoft CEO’su Satya Nadella Apple’a taş attı

  Microsoft CEO’su Satya Nadella iPad için aşağılayıcı sözler kullandı.

  Microsoft CEO’su Satya Nadella Apple’a taş attı

  Microsoft CEO’su Satya Nadella Hindistan’a ziyarette bulunurken, burada Apple iPad tablet kullanan iki gazeteciden birine ‘Gerçek bir bilgisayara ihtiyacınız var dostum’ sözlerini kullandı.

  Microsoft – Apple çekişmesi uzun süredir devam ediyor

  Aslına bakarsanız daha önce de çeşitli Microsoft yöneticileri benzer ifadeler sarf etmiş, Apple’ın Surface Pro’yu kopyalayarak iPad Pro yaptığını iddia etmişlerdi. Microsoft Surface genel müdürü Ryan Gavin de bu konuda daha net sözler kullanırken, Apple’ın Microsoft’un ‘2’si 1 arada’ mantığını kullanarak iPad Pro’yu çıkardığını belirtmişti.

  Bu sözlerin kullanılmasının sebebi aslında iki cihaz arasında epey benzerlik olması. Hem iPad Pro hem de Surface Pro’da stylus ile (Surface Pen ve Apple Pencil) kullanılan bir dokunmatik ekran varken, aynı zamanda QWERTY klavyelere de sahipler.

  Surface Pro ve iPad Pro arasındaki farklar

  Tabii aynı zamanda belli başlı farklılıklar da var ve bu özellikle işletim sistemi alanında dikkat çekiyor. Microsoft Surface Pro, doğrudan kişisel bilgisayarlar için tasarlanan işletim sistemi Windows 10 Pro ile çalışırken, Apple iPad Pro ise firmanın mobil işletim sistemi iOS’a sahip. Dolayısıyla bu yönden Surface Pro daha çok bir ‘bilgisayar’ görünümünde.

  Nadella, Apple’a ‘hançeri’ ise Microsoft’un lüks eşya üreticisi olmadığını söyleyerek sapladı. Microsoft CEO’su, kendilerinin araç geliştiren ve teknoloji üreten bir firma olduğunu söylerken, Apple ile Google’dan ayrıldıklarını dile getirmişti.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Microsoft CEO’su Satya Nadella Apple’a taş attı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Microsoft CEO’su Satya Nadella Apple’a taş attı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Microsoft CEO’su Satya Nadella Apple’a taş attı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?