Tekno Kenar

  Pokemon GO araba kazası bilançosu açıklandı

  Pokemon GO oynarken araba sürmenin maliyeti çok büyük!

  Pokemon GO araba kazası bilançosu açıklandı

  Pokemon GO arttırılmış gerçeklik teknolojisini kullanan bir oyun olarak geçtiğimiz senenin yaz aylarında mobil platformlara sunulmuştu. Her ne kadar gerçekte oyundaki Pokemonlar yer almasa da Pokemon Go oynarken aynı zamanda araba sürenler gerçek hayatta büyük zararlara yol açtı.

  Maddi kayıp da var, can kaybı da!

  Purdue Üniversitesi’ndeki çalışanlara göre ABD çapında Pokemon Go oynayan sürücüler, oyun çıktıktan sonraki ilk 148 gün içinde 2 milyar ile 7.3 milyar dolar arası bir hasara sebep oldu. Aynı zamanda bu yüzden iki kişi de hayatını kaybetti.

  Bu istatistikler ayrıntılı kaza raporlarından toplanırken, toplamda 286 araç kazası yaşandı ve 134 tanesi PokeStop durakları yakınındaydı. Bu durumda kazalar yüzünden Pokemon Go suçlanırken, araçlar da ciddi ölçüde hasar aldı.

  Aslında bu uzun zamandır bilinen bir gerçekti fakat ayrıntılı bilanço açıklanmamıştı. Araba kullananlar daha kolay Pokemon yakalamak için uygulamayı direksiyon başında açarken, yapımcı firma Niantic bunun önüne geçmek için oyuna bazı kısıtlamalar getirmişti ve sürüş sırasında Pokemon yakalamayı zorlaştırmıştı.

  Şimdi eskiye göre gelişme kaydedilse de ilk günlerde yaşanan kazalar maalesef artık telafi edilemiyor. Pokemon Go hâlâ milyonlarca aktif kullanıcıya sahipken, aynı zamanda Niantic bir süre önce yeni arttırılmış gerçeklik oyunu Harry Potter’ı da duyurdu.

  Pokemon GO araba kazası bilançosu açıklandı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Pokemon GO araba kazası bilançosu açıklandı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Pokemon GO araba kazası bilançosu açıklandı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?