Tekno Kenar

  Pokemon Go geliriyle rekor kırdı

  Pokemon Go son dönelmede düşüşe geçmiş olsa da gelirleri ile hala Niantic için büyük bir katkı sağlıyor.

  Pokemon Go geliriyle rekor kırdı

  İlk çıktığı günden itibaren büyük bir ilginin görüldüğü Pokemon Go için son rakamlarda 2 ayda rekor seviyede gelirin elde edildiği açıklandı.

  6 Temmuz’da yayınlandı

  Pokemon Go 6 Temmuz tarihinde yayınlanmaya başlanırken, başlangıçtaki kısıtlı kullanım bölgelerine rağmen büyük bir ilgi gösterilen ve kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başaran Pokemon Go, 45 milyon seviyesine kadar çıkmayı başarmıştı. Oyunda yaşanan sorunlar nedeniyle 15 milyon kullanıcı kaybının yaşandığı oyun buna rağmen kazandırmaya devam ediyor. Şu anda Pokemon Go oynayan 30 milyon kullanıcı olduğu tahmin edilirken tüm bu olumsuzluklara rağmen oyun 500 milyon dolar gelir seviyesini aşmayı başardı.

  Gelirde son durum ne?

  Pokemon Go için yapılan son açıklamalarda oyunun gelir konusunda rekor seviyelere ulaştığı ve 500 milyon dolar barajını aştığı açıklandı. App Annie adlı bir firma tarafından yapılan araştırmalarda markanın Ağustos ayındaki gelirinin 350 milyon dolara ulaştığı ve Eylül ayı itibari ile bu rakamın 500 milyon dolara çıktığı belirtildi. Bu bakımdan 2 ay gibi bir süre içerisinde gelir 150 milyon doları geçmiş durumda.

  60 gün gibi kısa sürede yüksek bir gelir elde eden Pokemon Go, bu rakamları ile birlikte pek çok uygulamayı da geride bırakmayı başardı. Öyle ki popüler oyunlar arasında yer alan Candy Crush Saga, aynı başarıya 200 günde, Clash of Clans ise 400 günde ulaşabilmişti.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Pokemon Go geliriyle rekor kırdı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Pokemon Go geliriyle rekor kırdı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Pokemon Go geliriyle rekor kırdı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?