Tekno Kenar

  Samsung telefonlara zam yaptı

  Teknoloji devi Samsung, Türkiye’de satılan cihazlarına zam yapma kararı aldı.

  Samsung telefonlara zam yaptı

  Başkan Erdoğan kısa süre önce Samsung ile ilgili bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamanın hemen ardından G.Kore’li firma akıllı cihazlarına zam yapma kararı aldı.

  Erdoğan’ın ‘Onların iPhone’u varsa öbür tarafın da Samsung’u var’ sözleri anında karşılık buldu ve Koreli teknoloji firması Türkiye pazarında satılan ürünlerine zam yapma kararı aldı.  Doların giderek artması yabancı ürünlerin fiyatlarının yükselmesi anlamına geliyor. Apple yaklaşık yüzde 20 oranında zam yaptı. Geriye kalan markaların büyük kısmı da zam hazırlığı içerisinde, diğer bir teknoloji devi Çinli Honor’dan sonra Koreli dev firma Samsung’da zam yapan firmalar arasında yerini aldı.

  Samsung 15 gün önce tanıtımını yaptığı Galaxy Note 9’un fiyatını değiştirmedi ancak diğer telefon modellerine en az yüzde 10 oranında zam yaptı. Bazı cihazlarda zam oranı yüzde 20’yi buldu.

  Zam yapılan Samsung telefonlar

  • Samsung Galaxy S9 fiyatı 4.899 TL’den 5.349 TL’ye,
  • Samsung Galaxy Note 8 fiyatı 5.499 TL’den 6.149 TL’ye,
  • Samsung Galaxy S9+ fiyatı ise 5.699 TL’den 6.199 TL’ye çıktı.

  Başkan Erdoğan “ABD’nin Türkiye’ye karşı uyguladığı yaptırımlar sonrası ABD’nin Apple’ı varsa diğer tarafında Samsung’u var. Diğer tarafın Vestel’i, Venüs’ü var. Sözlerini kullandı.” Bu sözlerden kısa bir süre sonra Samsung Türkiye’de satılan ürünlerine zam yapma kararı aldı.

  Samsung telefonlara zam yaptı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Samsung telefonlara zam yaptı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Samsung telefonlara zam yaptı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?