Tekno Kenar

  Sony Xperia XZ ön incelemede

  Sony tarafından geliştirilen ve Türkiye pazarına da sunulan Sony Xperia XZ için incelemeler de yapılmaya başlandı.

  Sony Xperia XZ ön incelemede

  Özellikle IFA 2016 etkinliğinde tanıtımı gerçekleştirilen ve fuarda büyük ilgi gören telefon Türkiye pazarında da satışa sunularak Türkiye’deki vatandaşlara imkân sağlanmış durumda. Yüksek özellikleriyle telefondan performans elde etmek isteyen kişilerin en önemli seçeneklerinden bir tanesi olan Sony Xperia XZ, Türkiye’de 19 Ekim tarihi itibariyle satın alınabilecek. Üstelik 2799 TL’lik etiket fiyatı ile pek çok markanın amiral gemisinden çok daha uygun olacak Xperia XZ bu bakımdan Türkiye’de yüksek satış rakamlarına ulaşabilecek düzeyde.

  Xperia XZ ile kullanım pratik ve kolay

  Telefonun üretiminde farklı bir tasarım tercih edilirken özellikle kullanım kolaylığının göz önünde bulundurulduğu görülüyor. Telefon tek elle dahi kolay bir şekilde kullanılacak şekilde tasarlandı. Cihaz kullanım açısından sınıfı geçiyor. Yapılan testlerde en çok dikkat çekilen diğer bir nokta ise yuvarlak tasarımın tercih edilmesi. Bu bakımdan köşelerin yuvarlak bir şekilde yapılması tasarımın da kullanımın da kolaylaşması sağlamış.

  Kamerada performans çok iyi

  Telefonun kamerası ile ilgili yapılan çekimlerinde yüksek kalitede ve iyi bir performans ile fotoğrafların çekilebileceği açıklandı. Bu bakımdan yapılan test sonuçları için şu anda Xperia XZ modeli hakkında çok olumlu yorumlar geliyor. Kutudan 6.0 Marshmallow sürümüyle çıkmasına rağmen Android 7.0 Nougat yükseltmesini alacak telefonda bu bakımdan kullanıcıların da önemli özelliklere sahip işletim sistemini kullanılmasını sağlanacak.

  Sony Xperia XZ ön incelemede başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Sony Xperia XZ ön incelemede başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Sony Xperia XZ ön incelemede başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?