Tekno Kenar

  Spotify Web Player Safari’de açılmıyor

  Safari’den Spotify’a girmek isteyen kullanıcıları kötü sürpriz bekliyor. Bundan sonra Safari tarayıcıda Spotify Web Player desteği yer almayacak.

  Spotify Web Player Safari’de açılmıyor

  Popüler müzik uygulaması ve platformu Spotify’ın Web Player’ında artık Safari desteklenmeyecek. Tarayıcıya yapılan son güncellemeler bu değişikliğe sebep oldu.

  Spotify topluluğundaki kullanıcılar aslında bu değişikliği önceden fark ettiler ve Safari’de web oynatıcısını açmaya çalışırken sorun yaşadılar. Ardından tarayıcının bu oynatıcıyı desteklemediğine dair bir mesajla karşılaştılar.

  Spotify Web Player kullananlar farklı tarayıcılara yönelmek zorunda kalırken, şirketin Spotify sistem gereksinimleri sayfasında da değişiklik yapıldı ve uygulamanın sadece Chrome, Firefox, Edge ve Opera tarayıcılarını desteklediği bilgisine yer verildi.

  Spotify’den resmi doğrulama bekleniyor

  Bir müşteri temsilcisi de değişikliği forum kullanıcılarıyla konuşurken doğruladı ve yeni güncellemelerden sonra artık Spotify web oynatıcısının Safari tarayıcılarda çalışmayacağını dile getirdi. Açıkçası, ileride bu durumun değişme ihtimali var fakat en azından bir süre Safari tarayıcılarda Spotify dinlemek mümkün olmayacak gibi duruyor.

  Fransız sitesi Mac Generation ise bu olayı Spotify’nin kullandığı Widevine Content Decryption Module adlı eklentiye bağladı. Bahsedilen eklenti için Safari destek sunmuyordu. Şu anda Spotify’den resmi doğrulama gelmese de her şey gayet ortada duruyor.

  Şimdilik Safari tarayıcılarda Spotify Wep Player açılmıyor.

  Safari tarayıcı kullanıyor ve Spotify Wep Player hatası alıyorsanız, farklı bir tarayıcı kullanmaktan başka bir çözüm maalesef bulunmuyor.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Spotify Web Player Safari’de açılmıyor başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Spotify Web Player Safari’de açılmıyor başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Spotify Web Player Safari’de açılmıyor başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?