Tekno Kenar

  Tim Sweeney, (Konsollar birkaç yılda bir yenilenmeli) dedi

  Oyun sektörünün ünlü ismi, yapımcı Sweeney, konsolların her birkaç senede bir yenilenmesi gerektiğini savundu.

  Tim Sweeney, (Konsollar birkaç yılda bir yenilenmeli) dedi

  Epic Games’in kurucusu ve CEO’su, aynı zamanda Unreal teknolojisinin ardındaki isim Tim Sweeney, bugün oyun sektörünün en çok tanınan simalarından birisi. Kendisi uzun yıllardır oyun yapımındayken, haliyle sektöre dair önemli fikirleri de var ve neyse ki, bunları kamuoyuyla paylaşmaktan çekinmiyor.

  Tim Sweeney, Gamescom’da konuştu

  Bu yılki Gamescom 2017 fuarında röportaj veren Tim Sweeney, Nintendo Switch, Xbox One X gibi yeni nesil konsolların yanı sıra, VR ve AR teknolojilerinden de bahsetti. Sweeney, Microsoft’un çalışmalarını takdir ederken Xbox One X’ten de memnun olduğunu dile getirdi ve şu sözleri kullandı;

  ‘Donanım ve özellikle grafik performansı gerçekten de harika. Xbox One X, oyunlar için büyük bir adım olacak ve bu oyunları yüksek teknolojili grafiklerle fotoğraf gerçekliğine yaklaştıracak. Bu cihazda daha iyi grafikler üretme imkânımız var ve konsolların 7 senede bir çıkarılması yerine, bu şekilde geliştirilmesinden gayet mutluyum’.

  Nintendo Switch’ten de bahsetti

  Tim Sweeney, konsol dünyasının yeni cihazı Nintendo Switch’ten de bahsederken, bu cihazın performansından gayet memnun olduğunu ve Zelda gibi oyunlarla iyi iş çıkardığını dile getirdi.

  Ünlü yapımcı, Nintendo’nun sektöre daha farklı ve yaratıcı bir bakış açısı getirdiğini söyledi.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Tim Sweeney, (Konsollar birkaç yılda bir yenilenmeli) dedi başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Tim Sweeney, (Konsollar birkaç yılda bir yenilenmeli) dedi başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Tim Sweeney, (Konsollar birkaç yılda bir yenilenmeli) dedi başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?