Tekno Kenar

  Türkiyeye gelecek F-35 ‘ in montajına başlandı

  Yeni nesil savaş uçağı olan F-35 ‘in Türkiye için verilecek olan montajına başlandı.Artık daha güçlü olacak F-35 yeni nesil savaş uçağı ile ordumuz.

  Türkiyeye gelecek F-35 ‘ in montajına başlandı

  Her geçen zaman başka başka icatlar gelişiyor bu icatlar hayatımızı çok kolaylaştırıyor veya bazen olumsuzluklarda oluyor. Savaş uçakları olarak Türkiye F-16′ların bir üstü olacak. F-35 Yeni nesil savaş uçağımız gücümüze güç katacak.

  F-35 De Türkiye imzası

  Uçak da Türkiye imzası da var çünkü Kale Havacılık’ın F-35 in 400 parçasını üreterek destek verecek. Yeni nesil en gelişmiş F-35 savaş uçağımızın Montajına Amerika’da başlandı.

  Dünyanın çok önemli savunma projesinden olan Müşterek Taaruz Uçağı Programı çevresinde geliştirilen F-35′ in ana sorumlusu ise Lockheed Martin, Türkiye’ye teslim edilecek ilk uçağın montajına Amerika’nın Marietta kentindeki merkezinde düzenlenen törenle  başladı.

  Yeni nesil savaş uçağımız F-35

  Sistemi ve dizaynı ile dünya havacılık geçmişinde çok önemli yepyeni bir sayfa açan F-35’e, Kale Grubu şirketlerinden Kale Havacılık, çok önemli tedarikçilerden biri olarak katkı verdi. Savunma sanayisi projesinde 2004 yılından bu yana yer alan Kale Havacılık, Türkiye için üretilen ilk uçakta, 400 değişik kanat, kokpit parçaları, gövde ve montaj gruplarıyla katkı sağlıyor.

  Yeni nesil savaş uçağı F-35’lerin F-16 ve F-18 gibi savaş uçaklarından dört kat daha etkili olduğu söyleniyor. F-35 geleceğin 40 yılın yeni nesil savaş uçağı olması söyleniyor. Türkiye dahil 9 ülke ortak üretiyor bunlar: Türkiye, Avustralya, Kanada, Danimarka, İtalya, Hollanda, Norveç, İngiltere ve Almanya. En önemli özeliği olarak radara yakalanmaması en dikkat çekici özeliği.

  Türkiyeye gelecek F-35 ‘ in montajına başlandı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Türkiyeye gelecek F-35 ‘ in montajına başlandı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Türkiyeye gelecek F-35 ‘ in montajına başlandı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?