Tekno Kenar

  Uygulamanın kalitesini indirmeden görebileceksiniz!

  Google Play Store, yorumların daha faydalı olabilmesi yeni bir proje geliştiriyor.

  Uygulamanın kalitesini indirmeden görebileceksiniz!

  Android işletim sistemiyle çalışan bir akıllı telefon kullanıyorsanız Google Play Store‘da uygulamaların altına yapılan binlerce yoruma aşina olmalısınız. Uygulamayı indiren ve deneyen kullanıcılar tarafından yapılan bu yorumlar yeni bir proje ile birlikte daha faydalı bir hale gelecek.

  Google Play Store’da yorum devrimi

  Google, daha önce uygulamaların altına yapılan binlerce yorumu daha faydalı olması açısında sınıflandırma girişimine bulunmuştu. Şöyle ki uygulamayı indirdikten sonra bizden bir yorum ve puanlama yapmamız isteniyordu. Bu istek doğrultusunda yapılan yorumlar yıldız sayısına göre sınıflandırılıyor ve daha faydalı bir hale geliyordu. Google‘ın yeni projesiyle birlikte Play Store’da yer alan yorumlar yeni bir kimlik kazanıyor.

  Sadece İngilizce destekli olacak

  Daha önce uygulamayı indirdikten sonra bizden puanlama ve yorum isteyen Google, buna ek olarak uygulamanın kilit noktalarını yazmamızı isteyecek. Bu sayede Google Play Store kullanıcıları uygulamayı indirmeden uygulama hakkında fikir sahibi olabilecek. Google’ın geliştirdiği yeni yorum devrinin sadece İngilizce destekli Play Store’da hayata geçeceği düşünülüyor. Google, şimdilik sadece Avrupa’daki kullanıcılarından uygulamayla ilgili bu detayı isteyecek. Ancak siz de telefonunuzun dilini İngilizce olarak ayarlarsanız yeni yorum kimliğinden faydalanabilir, uygulamalar hakkında daha çok fikir sahibi olabilirsiniz.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Uygulamanın kalitesini indirmeden görebileceksiniz! başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Uygulamanın kalitesini indirmeden görebileceksiniz! başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Uygulamanın kalitesini indirmeden görebileceksiniz! başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?