Tekno Kenar

  Yapay zekâ gelmiş geçmiş en büyük icat

  Google CEO’su Sundar Pichai, yapay zekâ hakkında iddialı açıklamalarda bulundu.

  Yapay zekâ gelmiş geçmiş en büyük icat

  Google’ın başarılı CEO’su Sundar Pichai, birkaç gün önce bir televizyon kanalındaydı ve ilgi çekici bir röportaj verdi. Sundar Pichai, yapay zekânın gelmiş geçmiş en büyük icat olduğunu iddia etti.

  Yapay zekâ çok daha derin bir icat

  CEO Sundar Pichai, katıldığı televizyonda şu sözleri kullandı;

  ‘Yapay zekâ insanlığın üzerinde çalıştığı en önemli şeylerden birisi. Elektrikten ya da ateşten çok daha derin bir icat olduğunu söyleyebilirim.’

  Pichai, yapay zeka sayesinde insanlığın kansere tedavi bulabileceğini ya da dünya üzerindeki iklim değişikliği problemlerinin dahi çözülebileceğini dile getirdi. Aynı zamanda teknolojinin meslekler üzerine olan etkisini de değerlendiren Pichai, bazı insanların endişelenmesi gerektiğini kabul etti fakat genel olarak dünyanın bu değişimleri kucaklaması gerektiğini ifade etti. Pichai, yeni nesil teknolojiyi değerlendirmeyen ülkelerin başarılı olamayacağını söyledi.

  Geçen yıl hem Apple’ın A11 Bionic çipseti hem de Huawei’nin Kirin 970 SoC çipsetinde yapay zeka bulunuyordu. Bu sayede Apple iPhone X’te Face ID ve Animoji teknolojilerini, Huawei P10 serisinde NPU ile otomatik kamera ayarlarıyla çevrimdışı çalışabilen Bing çevirmenini görmüştük.

  Siz yapay zekâ ve geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Yapay zekâ gelmiş geçmiş en büyük icat başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Yapay zekâ gelmiş geçmiş en büyük icat başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Yapay zekâ gelmiş geçmiş en büyük icat başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?